Vana-eesti massaaž

Vana-eesti massaaž kuulus rahvaravi kõrval juba aastatuhandeid tagasi tavalise elukorralduse juurde. Seda massaaži tehti erinevates paikades omamoodi, veidi erineva tasemega ja erineva tehnikaga, samuti nimetati seda tegevust erinevates Eesti paikades erinevalt. Erinevatest nimekujudest on “katsumise”, “mutsimise” ja “triikimise” kõrval vast kõige paremini levinud Lõuna-Eesti sõna “soonetasumine” (sooned= lihased) ja Saaremaalt pärinev “mudimine”. Teistest massaažiliikidest eristab soonetasumist tammumiste ja loksutamiste omapärane regilaulu meenutav rütm. Küllap on igaüks lapsenagi vanemate või vanavanemate seljal jalutanud. Eks seegi ole vana-eesti massaaži üks võtteid (samas olgu öeldud, et meil seansil jalaga selga ikka ei astuta).

Eesti pärimusmeditsiini koguja ja õpetaja Alar Krautman on nendest erinevatest tükkidest pannud kokku tänapäeva vajadusi ja teadmisi arvestava tervikliku massaaži. Vana-eesti massaaži tehakse läbi õhukeste riiete ja matil. Lisaks on olemas ka õli või meega tehtav variant, mida vanasti kasutati eelkõige saunas, kus oli võimalus end hiljem ka puhtaks pesta. Teraapialaeka salongis pakub Mari-Liis siiski soonetasumise varianti matil läbi riiete.

Vana-eesti massaaž on sobilik selja-, õlgade- ja kaelakanguse ning keha üleüldise pinge korral; üldise stressi, väsimuse ja enesetunde languse puhul. Samuti on väga sobilik kehalise aktiivsuse tulemusel tekkinud lihaste pinge puhul (nn. trennivalu).

Vana-eesti massaaž Teraapialaekas:

60 min – 37 eurot

90 min – 48 eurot

Pakett 5x/10x 60 min: 175/340 eurot

Pakett 5x/10x 90 min: 225/430 eurot