Toitumisnõustamine

Toitumisnõustamine on teenus kõigile neile, kes soovivad oma toitumisest rohkem teada saada ning menüüd rikastada. Toidumaailm on suur ja lai ning tänapäeval on poeski käimine ülimalt keeruline, kuna nii palju leidub poelettidel igasugust jama, mis inimkehale teps mitte kasulik ei ole. Kahjuks on laialt levinud teadmatus ja kuna seesama jama on tihti ka odav, siis jõuabki see meie toidulaudadele. Kui soovid tarbida puhast toitu, mis su keha tõeliselt toidaks, tuleks keskenduda võimalikult vähe töödeldud toiduainetele ning õppida ka ise süüa tegema.

Õnneks pole oma menüü jälgimine ega kokkamine üldsegi raske, kui esimesest ja suurimast komistuskivist üle saada – selle takistuse nimi on “ei saa” ehk tahtejõu- ja motivatsioonipuudus. Sageli jääb vajaka ka teadmistest. Tõsi, toitumist puudutavad andmed on keerukad ja vasturääkivad ning iga päev ilmub välja mõni uus imedieet, mis lubab paari päevaga kullamägesid ja enneolematuid tulemusi. See, kes soovib püsivat muutust, vajab aga hoopis elustiili korrigeerimist ja mitte mööduvaid moeröögatusi, vaid igaveseks külge kleepunud harjumusi. Tervislik ja tasakaalustatud toit on kümme korda maitsvam kui mis tahes odav töödeldud plöga ning aitab saavutada eesmärke, olgu selleks siis näonaha parem tervis, kaalukaotus või lihasmassi kasvatamine.

Toitumisnõustamine lubab ka magusaga maiustada

Toitumisnõustamine kui teenus kujutab endast umbes tunniajast vestlust toiduteemadel. Selle käigus uurime välja ka sinu toitumisharjumused ja üritame leida, mis valesti on (kui midagi poleks valesti, siis poleks toitumisnõustamine ilmselt sulle huvi pakkunudki). Saad hunniku kasulikke nõuandeid, kuidas oma toitumist parandada. Näiteks nippe-trikke kiire tööpäeva eineteks. Toitumisnõustamine on justkui nipinurk, kust lahkud tarvilike vahenditega, mille abil oma toidulauda küllastada. Siin võid küsida, milliseid toiduaineid poest valida, kuidas suhkruta maiustusi valmistada, kus teha mineraalide ja vitamiinide tasemete kontrollimiseks vereteste jne. Kui küsimused varem juba ette ära saadad, saad eriti läbimõeldud vastused! Enne nõustamisele tulemist palume sul ka väikse ankeedi täita ning kaks päeva oma toitumist kirja panna. Lisaks vestlusele saad tõenäoliselt kaasa kasulikke lisamaterjale ja lugemist, et saaksid sind huvitavasse toitumisteemasse süveneda.

Toitumisnõustamine ei kohusta sind millekski: oma asi, mida nende teadmistega peale hakkad. Kui soovid individuaalset plaani, siis on sinu jaoks toitumiskava, mis annab sulle ette isikliku nädalamenüü, kus kõik vajalik sees.

Toitumisnõustamine on Silja pärusmaa. Silja on juba enam kui 10 aastat tegelenud süvitsi toiduga, peamiselt seda valmistades. Aastatega on ta toiduvalik täiustunud ning retseptidki on tervisliku suunitlusega. Tema köögist on väga tavaline leida šokolaadikoogist peeti – sest see on ju ometigi magus ja muudab koogi pealekauba mahlaseks! Hetkel peab ta ka toidublogi Toidupeegeldused.

Toitumisnõustamine Teraapialaekas:

  • Esimene kord: 1 tund 32 eurot (sisaldab nii põhjalikku menüüanalüüsi, nõustamist kui kaasaantavaid materjale)
  • Järgnevad korrad: 1 tund 25 eurot
  • Pakett 1 tund x5: 110 eurot