Toidutalumatus: test ja nõustamine

Toidutalumatus on salakaval tervisehäire, mis erineb toiduallergiast selle poolest, et tekkinud reaktsioon ei ole kohene (allergia puhul esinevad sümptomid kiirelt). Toidutalumatus ei pruugigi olla tuntav, sest sageli ilmnevad hädad hiljem, nii et ei saa aru, millest kehv enesetunne tekkis. Tihti on isegi nii, et inimesed ei adugi, et neil midagi häda on, enne kui mõneks ajaks teatud toiduained menüüst välja jätavad ja seejärel neid uuesti tarbida üritavad. Säärane provokatsioonikatse ongi hea variant, et tuvastada endal toidutalumatus. Aga mida välja jätta? Kui kauaks välja jätta? Üks võimalus ongi hakata omal käel erinevate toiduainetega katsetama, jättes 1 kuuks millegi rangelt välja ja siis seda uuesti proovides. Ettevõtlikele kindlasti hea variant, aga võtab aega.

Toidutalumatus

Toidutalumatus: testi Nutrismartiga

Toidutalumatuse test annab aimu, mis toiduainete osas esineb kehal suurenenud tundlikkus, st mille seedimine nõuab suuremat pingutust ja võib kaasa tuua eri tervisehäireid nagu gaasid, puhitus, ärritunud soole sündroom, peavalud, unehäired ja väsimus. Olles saanud teada, milliste toiduainete suhtes esineb toidutalumatus, võib hakata neid järjest elimineerima ja hiljem uuesti proovima.

Teraapialaegas pakub DST Nutrismart testi, mis testib 57 enim levinud toiduainet.

Testitavate toiduainete hulka kuuluvad:

  • teraviljad: rukis, nisu, oder, kaer, tatar, amarant, kinoa, mais, riis
  • gluteen
  • pähklid: maapähklid, sarapuupähklid, mandlid
  • puuviljad: banaan, sidrun, apelsin, maasikas, viinamari, virsik, õun, ananass, kiivi
  • munavalge ja munakollane (eraldi)
  • piim: kaseiin, lehma-, lamba- ja kitsepiim
  • mereannid/kala: tursk, lõhe, forell, tuunikala, krevetid, kalmaar, kaheksajalg
  • köögiviljad: tomat, hernes, roheline uba, porgand, seller, kapsas, brokoli, küüslauk, sibul, porru
  • liha: lammas, siga, veis, kana, kalkun
  • muud: kartul, soja, õllepärm, kakao, kohv, sinep

Kuidas testimine toimub?

Väike torge näppu, tilgake verd ja edasi veri erinevatesse lahustesse. See ei ole valus, isegi lapsed on hakkama saanud! 30 minuti pärast ilmuvad pärast mitmete lahuste ja loputusvedeliku mitmekordset lisamist testseadmele triibud, mis tähistavad kas talumatuse puudumist, mõõdukat talumatust või tugevat reaktsiooni. Toitumisnõustamine on üks osa talumatuse testimisest ja selle jooksul vaatame üle, kuidas testi tulemused igapäevase menüü ja erinevate kaebustega haakuvad. Nõustamisseanss ei keskendu ainult talumatustesti tulemustele, vaid tegeleme ka üldise pildiga ja kaasa saab eri soovitusi, kuidas nende tulemuste pealt edasi minna.

Toidutalumatuse test koos toitumisnõustamisega 110 eurot.

Me ei müü teste ilma nõustamiseta, sest tulemusi on parim arutada toitumisnõustajaga.

Kui soovid toidutalumatust testida, kirjuta teave@teraapialaegas.ee

Saadame sulle meilile toitumise ja elustiili ankeedi, mille põhjal toimub hiljem analüüs. Siis tuleb sul korra läbi tulla, veri ära anda ja seejärel saad mõnel teisel päeval nõustamissessioonile tulla (kasvõi järgmine päev, aga mitte kohe, sest tulemuste tõlgendamine ja analüüsimine koos menüüga võtab pisut aega).