Tai massaaž

Väga paljud inimesed pelgavad tai massaaži, kuna kuskilt on neile jäänud mulje, et tegu on jubeda kondiväänamise ja ragistamisega. Ei, nii see ei ole. Olgugi et mõne võttega võib paar raksu välja tulla, tegelevad tõsisema raksutamisega siiski kiropraktikud. Tai massaaž on tuhandeid aastaid vana kunst Aasiast (tänapäevane klassikaline massaaž tekkis näiteks Rootsis alles 19. sajandil).

Tai massaaž on meditatiivne ja joogalik protsess, mida sageli nimetatakse ka laisa inimese joogaks. Nimelt on see sama vabastav ja mõnus kui joogatunnis käimine, ainult et ise ei pea eriti midagi tegema, võibolla vahepeal sisse-välja hingama, sest joogat teeb su kehaga hoopis massöör. Tai massaaži tehakse läbi riiete ning selles on väga palju vajutusi, milles massöör kasutab ära gravitatsiooni ja oma keharaskust. Teine oluline osa on venitused ja kerged väänamised-rotatsioonid.

Tai massaažis keskendutakse väga palju jalgadele. Võrreldes klassikalise massaažiga on seljale tunduvalt vähem võtteid, kuigi nii mõnedki venitused pakuvad palju suuremat vabastust kui klassikaline mudimine. Samas mõjutavad selga ka teised kehapiirkonnad, näiteks tuhar, mille tai massaaž mõnusalt läbi sõtkub. Seanss algab üldjuhul selili lamades jalgade masseerimisest. Järgnevad käed, siis ümberpöörd ja jälle jalad, lisaks tuhar ja selg. Lõpetuseks turjamassaaž, kael ja abaluud ning hunnik mõnusaid venitusi istuvas asendis. Näo ja kõhu võib soovi korral samuti ette võtta, aga see eeldab juba pikemat seanssi. Üldjuhul ei saagi tai massaažis alla tunni midagi eriti ära teha.

Massöör kasutab seansi ajal masserimisel lisaks kätele ka jalgu, põlvi, küünarnukke, nii et tai massaaži seanss on ka massöörile kerge trenni eest, kuna tuleb ka pidevalt asendit vahetada. Massaaži tehakse maas matil.

Tai massaaž
Tai massaaž: vajutused ja venitused

Tai massaaž Teraapialaekas:

  1. Sportlaste eri ehk jalgade massaaž: 45 min – 30 eurot
  2. Tai massaaž 60 min: 37 eurot
    • Pakett x5: 175 eurot
    • Pakett x10: 340 eurot