Lümfimassaaž

Lümfimassaaž ehk lümfidrenaaž (MLD) on tõhus abimees tursete ja nõrga immuunsuse korral. Lümfisüsteem on osa südame-veresoonkonnast, tabav on lümfile nimetus “valge veri”. Lümfisooned koguvad ainevahetuse käigus verekapillaaridest filtreeruvat üleliigset koevedelikku ning transpordivad vedeliku ja valgud vereringesse tagasi. Lümfi liikumine läbi soonte ja töötlemine lümfisõlmedes tagab jääkainetest vabanemise ja kudede õige varustatuse.

Mis iseloomustab lümfimassaaži?

LümfimassaažLümfimassaaž on teraapia, mille käigus mõjutatakse lümfisüsteemi tööd. Lümfisüsteem võib väga mitmesugustel põhjustel vajada järeleaitamist või ainete transportimise kiirendamist. Lümfimassaaži näidustusteks on eelkõige tursed, mis võivad olla tekkinud kas pikema aja jooksul või ka trauma ja operatsioonide järgselt. Tihtilugu ei pruugi aja jooksul tekkinud turse olla väliselt nähtav, kuid kudede vahel seisev vedelik tekitab mõnes kehapiirkonnas raskustunde või pakitsuse (näiteks säärtes pärast pikemat seismist). Lümfimassaažist on abi ka immuunsüsteemi tugevdamisel ja armiravis, samuti enne plaanilisi operatsioone taastumise kiirendamiseks.

Vastunäidustuste osas tuleb pidada nõu terapeudiga. Lümfimassaaž võib organismile halvasti mõjuda halvaloomuliste kasvajate, ägedate põletike korral, akuutse tromboosiga või raskete neeruhaiguste korral. Vastavalt lümfi aeglasele voolukiirusele on ka teraapias liigutused rahulikud. Massaaži ajal mõjutatakse peamiselt nahaalust koevedelikku ja pindmist lümfisüsteemi, nõnda on puudutused õrnad ja sarnanevad paljuski silitustele. Vaatamata õrnusele, mõjub lümfimassaaž tänu kiirenenud lümfivoolule nii teraapia ajal kui ka veel tunde hiljem.

Pooletunnine seanss sobib näiteks spordivigastustest paranemisel: hüppeliigese-põlvevigastused, operatsioonist taastumine, sest aitab turset alandada. Pooletunnisel seansil keskendutakse ühele konkreetsele piirkonnale.

Lümfimassaaž Teraapialaekas:

30 min (lokaalne teraapia) – 18 eurot

60 min – 32 eurot