Kinesioteipimine

Viimasel ajal võib nii kontoritöötajate kui sportlaste suust üsna tihti kuulda, et neil on kael kange või põlv valutab, äkki peaks teipima. Kui varem mõisteti teibi all peamiselt sporditeipi, siis nüüd aina rohkem ühte natuke teistsugust teipi: seda värvilist ja hästi venivat kinesioteipi. Kõik müüvad, paigaldavad ja ostavad seda. Mis siis ikkagi on kinesioteip ja miks on ta nii populaarne?

Kinesioteipimine kasutab spetsiaalsest materjalist teipi, mille elastsus on võrreldav inimese lihastega. See on veekindel ja väga hea hingavusega, justkui teine nahk. Seetõtttu võib juhtuda, et pidulikule üritusele minnes unustad sootuks, et kannad teipi. Siis võid alati vabanduseks öelda, et see on uus moodne aksessuaar. Kinesioteip ei sisalda ühtegi ravimit ja on nahale neutraalne (väga harvadel juhtudel võib esineda kerget ülitundlikkust punetuse või sügeluse näol).

Kinesioteibi peamine toime seisneb selles, et õige pealekandmise korral kergitab see nahka ja kudesid, mille tagajärjel tekib vigastatud kudedele nö. rohkem ruumi. Suurem ruum tagab vigastatud koes omakorda parema lümfiringe ja verevarustuse. Selle tagajärjel leeveneb surve valuretseptoritele ning valu alaneb.

NB! Lisamärkus meestele! Meeste puhul võib kinesoteibi pealekandmine olla aeg-ajalt veidi raskendatud. Seetõttu palume ennast nii vaimselt kui füüsiliselt valmis panna võimaluseks, et mõne kehapiirkonna teipimisel on vaja ettevalmistava protseduurina ette võtta karvade eemaldamine.

Kinesioteipimine Teraapialaekas:

  1. Teraapia sees (nt tuled massaaži/teraapiasse ja muuhulgas saad ka teibi): 6 eurot
  2. Kinesioteipimine eraldi teenusena (kui astudki ainult korraks läbi): 12 eurot