Ostu-müügitingimused

Veebipoe TERAAPIALAEGAS.EE (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Teraapialaegas (registrikood 12788430), asukohaga Ülemiste tee 3, Tallinn 11415.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kaup saadetakse ostjale Smartposti või Omniva pakiautomaati või DPD pakipoodi. Kättetoimetamise tasu on 3.50 või 4.20 eurot. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Kui tellimuse kogusumma ületab 70 eurot, on kohaletoimetamine tasuta. Kokkuleppel on võimalik kaubale ka ise järele tulla. Ise järele tulles kohaletoimetamise tasu ei lisandu. Loe kättetoimetamisest pikemalt tarnetingimuste rubriigist.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine ja makseviisid

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis (pakiautomaat, pakipood või ise järele tulemine). Pikemalt saad ostuprotsessist lugeda siit. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil. Veebipood kasutab maksete vastuvõtmiseks Maksekeskus AS hallatavaid pangalinke järgmistelt teenuspakkujatelt: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop, Pocopay ja Liisi ID. Makseid teostatakse eurodes.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse ainult Eesti piires. Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 3-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Taganemisõigus

Pärast kauba kättesaamist on ostjal 14 päeva aega kaubaga tutvumiseks. Kui ostetud kaup Teile mingil põhjusel ei sobi, siis on võimalus kaup tagastada eelnimetatud tähtaja jooksul (lepingust taganemine), saates Teraapialaeka aadressile teave@teraapialaegas.ee vastavasisulise teate. Ostja peaks teatama oma nime, tellimuse või arve numbri ning oma arvelduskonto numbri ning tagastama kauba omal kulul OÜ Teraapialaegas aadressile Ülemiste tee 3, Tallinn 10415 või vastavalt kokkuleppele. Lepingust taganemiseks võite kasutada VÕS § 56 lg 23 alusel kehtestatud määruses toodud taganemisavalduse tüüpvormi või esitada taganemisavalduse vabas vormis. Lepingust taganemise avalduse vormi leiate siit.

  • Kaup ei tohi olla kasutatud. Tulenevalt Võlaõigusseaduse § 53 lõike 4 punktist 41 ei kuulu tagastamisele avatud pakendiga, kasutatud või rikutud (sh rikutud pakend) kaup, v.a. kui pakend on kahjustunud transpordi käigus ning pakiautomaati saabunud kauba vastuvõtmisel on viivitamatult teatatud Teraapialaekale vigastatud pakendiga kauba kättesaamisest.
  • Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
  • Kliendile tagastatakse summa kauba maksumuse ja kättetoimetamise kulu ulatuses. Tagasisaatmiseks kulunud saatekulud tagastamisele ei kuulu.
  • Raha tagastatud kauba eest kantakse kliendi arveldusarvele esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 tööpäeva jooksul pärast kauba tagasi jõudmist Veebipoele.
  • Tagastatav kaup peab sisaldama kõiki kauba pakendis sisaldunud esemeid. Kui Kaup on ostetud kampaania korras tuleb tagastada ka kampaania korras saadud lisatooted.
  • Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil, nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks, või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba kauba vedajale üle andnud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui Ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus müügitehingust taganeda ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind on Veebipoes märgitud eksituse tõttu oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul alates kauba üleandmisest Ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest Ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Veebipoe poole, saates e-kirja aadressile teave@teraapialaegas.ee või helistades telefonil: 58861888.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist Ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood Ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

OÜ Teraapialaegas Veebipoest tellides nõustud meie privaatsustingimustega, millega saad tutvuda siin.

Teraapialaegas OÜ on isikuandmete vastutav töötleja. Veebipood edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötlejale Maksekeskus AS.

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba Ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kaupa kohale toimetada.

Veebipood saadab Ostja e-maili aadressile uudiskirju ning pakkumisi ainult juhul, kui Ostja on selleks soovi avaldanud, sisestades veebilehel oma e-maili aadressi ning andnud teada soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest loobuda, andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldavas e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile teave@teraapialaegas.ee või helistada telefonil: 58861888

Kui ostja ja Veebipood ei suuda vaidlust kokkuleppe teel lahendada, on Ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada Ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.