Toitumiskava

Tervislik eine, mida võib sisaldada ka sinu toitumiskavaArvatavasti aimab igaüks, mis on tervislik toitumine: tasakaalustatud toidusedel, kus on piisavalt nii värsket kraami, valguallikaid, süsivesikuid, kasulikke rasvu kui ka vitamiini- ja mineraalipomme. Kahjuks on sageli aga raske iseend piisavalt motiveerida, et neid teadmisi ka praktikas rakendada. Siin tulebki appi toitumiskava: sulle koostatud personaalne nädalamenüü, mis sisaldab su lemmiktoite (või nende tervislikumaks muudetud versioone) ning aitab sul saavutada oma eesmärki, olgu selleks siis lihasmassi kasvatamine, kaalu langetamine või üldise energiataseme tõstmine.

Toitumiskava koostamisel arvutame välja sinu eesmärgile vastava portsjonite arvu. Kasutamegi kalorilugemisest mõnevõrra lihtsamat portsjonisüsteemi, mida on hõlpsam kodus jälgida. Kui sulle meeldib süüa teha, saad kaasa põnevamad retseptid. Kui sul köögis toimetamiseks eriti aega ei ole, leiame kiired, kuid siiski tervislikud võimalused kava järgida. Kava annab soovitusi ning jätab sulle valikuvõimalusi, sest piirid pole väga rangelt paigas. Näiteks võid vahepalana süüa nii õuna kui pirni ning ei juhtu midagi, kui üleüldse banaani poole käe sirutad.

Toitumiskava koostamine algab nõustamise ja eelinfo uurimisega: kas kohapeal või meili teel. Selle käigus selgitame välja su eesmärgi, lemmiktoidud, vastukäivad toidud (mida mingil juhul kavas näha ei soovi või mille vastu sul on allergia), valmiduse ise süüa teha, söögiajad (nt. kas sul on aega pikaks ja mõnusaks lõunaks). Kätte saad nädala plaani koos üldiste soovituste ja retseptidega.

Toitumiskava juurde käib ideaalis ka igakuine kontroll ja vajadusel korrigeerimine. See tähendab, et su kava pole kunagi lõplik ning saame seda vastavalt Sinu vajadustele muuta. Kiiretele küsimustele saab vastata ka meili teel ning selle eest eraldi tasu ei rakendu, aga kui soovid pikemalt vestelda, siis tasub tulla toitumisnõustamisele. Vaatame üle, kuidas seni läinud on, lisame uusi toitusid ja sukeldume näiteks ka põnevate maiusroogade maailma. Kui iga kuu aru andmas käid, siis on ehk ka rohkem motivatsiooni pingutada. Ja toitumise maailmas on alati midagi juurde õppida, nii et tasub aeg-ajalt nõustamises käia.

Toitumiskava Teraapialaekas:

  • Nädalamenüü koostamine: 50 eurot