Funktsionaalne testimine

Funktsionaalne testimine kui hea viis vigastusi ennetada

Vigastuste ennetamine muutub aasta-aastalt aktuaalsemaks nii spordis kui ka tavaelus. Sportlasele on aeg, mil ta ei saa vigastuse tõttu vajalikke treeninguid teha, kaotatud aeg. Tavainimesele tähendab vigastus elukvaliteedi langust: loobumist oma lemmikharrastusest või halvimal juhul töökoha kaotust. Vigastuste ravimine on kindlasti ka ajaliselt mahukam ja majanduslikult kulukam kui ennetamine. Seetõttu on oluline viia võimalus vigastuste tekkeks miinimumini.

Funktsionaalne testimine, üks testharjutustest

Vigastuste ennetamise ainukeseks võimaluseks on välja selgitada skeleti-lihassüsteemi nõrgad kohad ning nendega tegeleda. Funktsionaalne testimineFunktsionaalne testimine just selle eesmärgiga ongi. Testimisel kasutatakse igapäevaseid põhiliigutusi, mis aitavad välja tuua skeleti-lihassüsteemis esinevaid erinevaid piiranguid, asümmeetriaid kehapoolte vahel, häireid erinevate kehaosade liikuvusulatuses, puudujääke lihasjõus jne. Testi tulemuste põhjal on võimalik reguleerida treeningkoormusi, muuta treeningute ülesehitust, lisada igapäevaellu vigastusi ennetavaid harjutusi, valida õige varustus, muuta skeleti-lihassüsteemi jaoks kahjulikke igapäevaharjumusi jne. Testimisele tulles ei pea konkreetselt midagi viga olema, see ongi mitmes mõttes ennetamiseks hea. Funktsionaalne testimine on sobilik ka vigastustest taastumisel, et hinnata ravi kulgu.

Teenus funktsionaalne testimine sisaldab:

  • testimist
  • testitulemuste analüüsi ja arutelu koos kliendiga
  • testitulemustele vastava harjutuskava koostamist

Funktsionaalne testimine Teraapialaekas:

60 min – 35 eurot

Pärast mõnda aega nõrkade kohtadega tegelemist (vähemalt kuu aega), võib tulla uuesti testima, et näha, kas vahepeal on toimunud areng. Enne tõsisemate treeningutega alustamist ja koormuse olulist tõstmist tasub test läbi teha, et aktiivsuse tõus ootamatuid vigastusi kaasa ei tooks.